Permakultúrny dizajn

90-hodinový akreditovaný (rekvalifikačný) kurz permakultúrneho dizajnu s medzinárodným certifikátom. Po absolvovaní kurzu permakultúrneho dizajnu by mal byť účastník schopný nadizajnovať svoj pozemok priestorovo, časovo aj finančne a doviesť ho tak k hojnosti.Tiež sa môže stať sa učiteľom permakultúrneho dizajnu, byť aktívny ako konzultant alebo/a dizajnovať pozemky iným ľuďom a krajinu vo svojej oblasti.


brdárka 9, 04934 brdárka Začiatok 6 apríl 2018 Koniec 10 jún 2018

Kurz sa riadi programom vychádzajúcim z medzinárodne dohodnutého rozvrhu
celosvetovej organizácie Permakultúry, prispôsobeného podmienkam domáceho
prostredia. Vo svete je známy pod skratkou PDC (Permaculture design course /
certificate). Vychádza z diela Billa Mollisona “Permaculture: Designers' manual”, ktorý má 14 kapitol rozdelených podľa kľúčových tém permakultúry. Trvanie medzinároného kurzu je minimálne 72 hodín.  Náš kurz má 90 hodín.
Kurz Permakultúrny dizajn je akreditovaný Ministerstvom školstva SR s možnosťou absolvovania cez program RE-PAS v rámci UPSVaR pre nezamesnaných vedených na UPSVaR.

Po absolvovaní kurzu permakultúrneho dizajnu by mal byť účastník schopný nadizajnovať svoj pozemok priestorovo, časovo aj finančne a doviesť ho tak k hojnosti. Tiež sa môže rozhodnúť vydať náročnejšou, ale o to zaujímavejšou cestou a stať sa učiteľom permakultúrneho dizajnu, byť aktívny ako konzultant alebo/a dizajnovať pozemky iným ľuďom a krajinu vo svojej oblasti.
Kurz Permakultúrneho dizajnu je investícia do seba, do svojho života, vzdelania, zdravia a budúcnosti. V cene kurzu sú zahrnuté okrem samotnej výučby špičových lektorov aj odborné publikácie, fantastická zdravá strava, ubytovanie v príjemnom prostredí a tiež veľmi veľa vecí, ktoré sú rozhodne k nezaplateniu. Je to napríklad osobný individuálny prístup, priama praktická skúsenosť, zážitková, teda ľahko zapamätateľná výučba, zanietenosť a energia lektorov, priama aplikovateľnosť vzniknutých projektov do praxe, príjemná tímová práca a množstvo veľmi dôležitých skúseností a hodnotných kontaktov.
Chcete vedieť čo o kurze povedali študenti, ktorí ho absolvovali? Prečítajte si ich názory
na: http://skola.permakultura.sk/nahliadni/ako-to- vnimali-ini/

Komentáre