Úvod do permakultúry na Skýcove

Tento kurz je určený všetkým, ktorí sa chcú dozvedieť čo všetko sa skrýva pod slovom permakultúra, pre tých, ktorých zaujíma permakultúrny dizajn ale ešte nenabrali odvahu na Úplný kurz permakultúrneho dizajnu a chcú si permakultúru najprv z bližšia obzrieť.


Skýcov Začiatok 17 máj 2019 Koniec 19 máj 2019
POZOR – zľavnené vstupné 69 eur pre prvých 5 prihlásených do konca februára!
 
Tento kurz je určený všetkým, ktorí sa chcú dozvedieť čo všetko sa skrýva pod slovom permakultúra, pre tých, ktorých zaujíma permakultúrny dizajn ale ešte nenabrali odvahu na Úplný kurz permakultúrneho dizajnu a chcú si permakultúru najprv z bližšia obzrieť. Kurz vám za víkend odovzdá maximálne množstvo informácii príjemnou formou, aby tak vytvoril odrazový mostík do sveta permakultúry. Tento kurz je vhodný pre začínajúcich aj skúsených záhradkárov – začiatočníkom pomôže zorientovať sa a skúseným záhradkárom pomôže rozšíriť obzory a naznačí im cestu bližšie k udržateľnosti. Kurz prevedie účastníka od etických základov permakultúry, cez ekologické princípy využívané v permakultúrnom dizajne, komunitné nástroje až po základné techniky zakladania záhrady.
Kurz je vedený veľmi interaktívnou formou a snaží sa vyvážiť množstvo informácií spoločnými aktivitami či praktickým cvičením. Viacerí lektori s rôznymi prístupmi sa postarajú o príjemné udržanie pozornosti počas celého kurzu.
Absolvent tohto kurzu sa zorientuje v základoch permakultúry, bude mať predstavu, čo obnáša permakultúrny dizajn, bude poznať relevantnú literatúru a odporúčania na ďalšie štúdium. Absolvent bude motivovaný k ďalším akciám – či už k prvým krokom v záhrade, alebo k uplatňovaniu permakultúrnych princípov vo svojom odbore. Ako pokračovanie tohto kurzu je vhodné absolvovať Úplný kurz permakultúrneho dizajnu napr. na Škole permakultúry.
 
Lektori: Václav Petráš, Jozef Fekiač, Zuzana Gajdošová
 
Kapacita: 15 ľudí
Vstupné: 89 eur
Zľavnené vstupné: 69 eur – platí pre prvých 5 prihlásených do konca februára, študentov, dôchodcov, členov združenia Permakultúra SK a pre sociálne znevýhodnené skupiny po vzájomnej dohode.
 
Prihlasovanie:
Zuzana Gajdošová
zuzana.gajdosova.101@gmail.com
0915 806 696
 
Kurz aj ubytovanie priamo v sídle organizácie Permakultúra SK. Strava pre veganov i mäsožravcov, svoje stravovacie či iné špecifiká prosím uveďte pri prihlásení.
Komentáre