Permatak Likavka

Prvý májový permatak sa uskutoční od piatka do nedele (3.-5. máj) na Liptove v Likavke (pri Ružomberku).
Roboty máme pre celý regiment, takže začneme od najdôležitejších činností, až pokiaľ sa nám bude chcieť.


Začiatok 3 máj 2019 Koniec 5 máj 2019
  • Kontakt: mydliarjakub@gmail.com, zuskinova.klara@gmail.com

Prvý májový permatak sa uskutoční od piatka do nedele (3.-5. máj) na Liptove v Likavke (pri Ružomberku).
Roboty máme pre celý regiment, takže začneme od najdôležitejších činností, až pokiaľ sa nám bude chcieť. Závisí od toho, koľko nás bude a zodrať sa tiež nemusíme. Chceme vyriešiť vývod a zasakovanie šedej vody do záhrady, osadiť separačný záchod, dokončiť plot, navrhnúť a vysadiť vývýšené záhony, urobiť v nich zavlažovanie, odkopať chodníček vo svahu ku plienko-hajzlíkovému kompostu, osadiť zatrávňovacie panely na parkovanie a splanírovať okolie, skultivovať zarastený svah a kadečo ďalšie. Zábava sa nájde pre každého aj fyzicky menej zdatného a plánovania, kreslenia a miešania guláša nikdy nieje dosť. Ak by sa tu predsalen zišlo viac mocných chlapov, chceli by sme ešte dotrepať jeden jabloňový kmeň od susedov.

Pár praktických informácií:
V RK sa odbočí smerom na Dolný Kubín, hneď prvá dedina je Likavka, na konci oproti Kolibe treba odbočiť doprava smerom na hrad Likava.
Potom stále rovno, prejde sa cez most ponad potok (do zákazu vjazdu:), na pravej strane uvidíte horáreň s brezovým stromoradím. Treba prejsť ešte kúsok ďalej, v záhrade za humnom stojí mobilný dom a my v ňom. Parkovať sa môže popri ceste.
V domčeku sa viacmenej pohodlne vyspí 6 ľudí (manželská postel/rozkladací gauč/široký matrac) + vieme v spálni pristlať aj nejaké to dieťa. Už by mohlo byť pomerne teplo, takže dobrodružné povahy majú k dispozícii 2 hamaky, alebo 5 a 2-miestny stan. Horáreň poskytuje ďalšie kapacity, ktoré však neviem vopred zaručiť, my sa zložíme tam, takže zvyšok je pre vás.
Domácnosť je všežravá (vzhľadom na lokalitu hrozí divina). Ak by mal niekto špeciálne požiadavky na stravu, dajte mi vopred vedieť, sme skamarátení aj s vegánskou kuchyňou.
Prihlasovanie a akékoľvek ďalšie info poskytneme na mydliarjakub@gmail.com alebo zuskinova.klara@gmail.com.
Už sa na vás tešíme.
Klára&Jakub&Luna

Komentáre