Permatak Bytčica 14.-16.6.

Jedným z princípov permakultúry je aj maximálne využitie energie a recyklácia materiálu na pozemku. Tento princíp veľmi rada využívam pri tvorbe našej záhrady. Z pôvodnej stavby nám zostalo drevo z krovu a betónová strešná krytina, ktorým pomaly hľadáme nové využitie. Vďaka mužským a teda silnejším účastníkom 🙂 permataku sa nám za tento víkend podarilo vytvoriť pevné štruktúry ako schodislko a časť chodníka.


Chcem sa hneď na začiatok tohoto reportu všetkým zúčastneným poďakovať. Permatak v Žiline Bytčici bol opäť pre mňa posunom v práci a veľkou inšpiráciou.
Jedným z princípov permakultúry je aj maximálne využitie energie a recyklácia materiálu na pozemku. Tento princíp veľmi rada využívam pri tvorbe našej záhrady. Z pôvodnej stavby nám zostalo drevo z krovu a betónová strešná krytina, ktorým pomaly hľadáme nové využitie. Vďaka mužským a teda silnejším účastníkom 🙂 permataku sa nám za tento víkend podarilo vytvoriť pevné štruktúry ako schodislko a časť chodníka. Spojili sa tak staré použité strešné trámy a moderná časť exteriéru domu. Myslím že veľmi vydarené spojenie   Dievčenská časť zas výrazne skrášlila blízke okolie. V piatok sme mali krátky kurz trvalkovej výsadby a v sobotu sme si hneď skúsili vysadiť jeden kvitnúci  záhon. A aby bolo čo na jeseň aj na jedenie, vyčistil sa nepoužívaný svah pred budovou a zasadili sa tekvice. V záhrade vzniklo útočisko pre vtáky a ježkov z konárov stromov Teraz sa z neho radujú vtáčiky . Vôbec sa im nečudujem.
Je to príjemný pocit prísť do práce a dívať sa z okna na to ako všetko okolo ožíva aj vďaka takejto super pomoci.
Tak ešte raz ďakujem a teším sa na ďalší PERMATAK 🙂  🙂  🙂
Janka

Komentáre