Reportáž: Kto udržuje trvalú udržateľnosť?

Tretí ročník Neformálnej konferencie “Kto udržuje trvalú udržateľnosť?” máme úspešne za sebou. Permakultúra SK v spolupráci s kultúrnym uzlom Stanica Žilina-Záriečie opäť vytvorila program, ktorého cieľom je stretávanie, sieťovanie a vzájomná podpora  lokálnych organizácií, iniciatív a jednotlivcov. Tento rok rezonovala téma klimatických zmien.


Tretí ročník Neformálnej konferencie “Kto udržuje trvalú udržateľnosť?” máme úspešne za sebou. Permakultúra SK v spolupráci s kultúrnym uzlom Stanica Žilina-Záriečie opäť vytvorila program, ktorého cieľom je stretávanie, sieťovanie a vzájomná podpora  lokálnych organizácií, iniciatív a jednotlivcov. Tento rok rezonovala téma klimatických zmien. Podvečer v piatok 13. septembra začala Neformálna konferencie krátkou prednáškou na tému alternatívneho vzdelávania detí   v priestoroch Novej Synagógy. Po spoločnej debatnej večeri a presune do priestorov S1 na Stanici Žilina – Záriečie začal zelený špeciál Pecha kucha night. Predstavilo sa 14 prezentujúcich so svojimi aktivitami a víziami. Bolo potešením sledovať týchto pre dobrú vec zapálených ľudí, ktorý sa neboja opustiť svoju komfortnú zónu a robiť niečo viac pre zachovanie a hlavne zlepšenie životného prostredia v ktorom žijú.
Sobota patrila téme Questingu, ktorý prezentuje formu udržateľného turizmu. Je tiež spôsobom, ako si lepšie všímať svoje okolie, spoznať ho, niečo sa naučiť a pri tom nezaťažovať životné prostredie.
Starostlivosť o Zem, starostlivosť o ľudí a spravodlivé podiely sú hlavnými piliermi permakultúrnej etiky a sú tiež hlavnými témami tejto Neformálnej konferencie. Ďakujem za to, že stále pribúdajú ľudia ktorých môžeme pozvať na túto neformálnu konferenciu aby inšpirovali ostatných a ktorí sú ochotní počas nej zdieľať s ostatnými svoj čas.
Už teraz sa teším  na ďalšie stretnutia.
Komentáre

S pojmom permakultúra som sa stretla  pred viac ako desiatimi rokmi. Po absolvovaní úvodného a neskôr aj úplného PDC  kurzu sa aktívne venujem permakultúrnemu dizajnu.  Päť rokov som  členka rady organizácie PERMAKULTÚRA SK...

Publikované .
Prečítajte si ďalšie články z kategórie: Aktuality z domova