V kruhu rodiny o permakultúre

V kruhu rodiny, tak znie téma štvrtého ročníka festivalu Permakultúra v meste, ktorý sa uskutoční  14. decembra 2014, vo Vodárenskom múzeu Bratislavskej vodárenskej spoločnosti v Bratislave. Festival permakultúry na Slovensku je originálnym podujatím svojho druhu, ktoré ponúka bohatý program prednášok, diskusií, sprievodných podujatí a najmä príležitosť stretnúť sa. Téma V kruhu rodiny reflektuje na končiaci sa Rok rodinných fariem 2014. Festival […]


V kruhu rodiny, tak znie téma štvrtého ročníka festivalu Permakultúra v meste, ktorý sa uskutoční  14. decembra 2014, vo Vodárenskom múzeu Bratislavskej vodárenskej spoločnosti v Bratislave.

Festival permakultúry na Slovensku je originálnym podujatím svojho druhu, ktoré ponúka bohatý program prednášok, diskusií, sprievodných podujatí a najmä príležitosť stretnúť sa. Téma V kruhu rodiny reflektuje na končiaci sa Rok rodinných fariem 2014. Festival preto ponúka rôznorodé prednášky odborníkov dotýkajúcich sa nie len samotnej permakultúry, ale tiež slovenských rodín. Návštevníci festivalu sa môžu dozvedieť viac o aktuálnych témach ako sú komunitné záhrady, alebo pestovanie ovocia na malých mestských priestoroch. Vďaka rodinnej farme Kubra nahliadneme do reálneho života slovenskej ekofarmy.

Aj tento rok bude organizácia Permakultura (CS) na Slovensku udeľovať cenu Roh hojnosti za prínos a šírenie permakultúry človeku, ktorý svoj život zasvätil práci súvisiacej s trvalou udržateľnosťou. Návštevníci sa môžu zapojiť aj do sprievodných podujatí, ako viazanie babyšatiek, diskusia s rôznymi odborníkmi napríklad na drevo ako prírodný materiál, či pletenie košíkov profesionálnym košikárom. Vstupné je ako po každý rok dobrovoľné.

 

Komentáre