Vzdelávanie detí očami permakultúry

Pozývame Vás na dvojdňový workshop, na ktorom sa dozviete, ako využiť skrytý potenciál sveta “vonku za dverami” na výchovu malých dizajnérov udržateľných vzťahov. Kurz je poňatý prakticky, predstaví konkrétne námety na aktivity s deťmi v záhrade a jej budovanie. Cieľom kurzu je naučiť vás naučiť deti zábavnou a interaktívnou formou čítať, interpretovať a spoluvytvárať prírodné systémy.


Začiatok 31 máj 2019 Koniec 1 jún 2019

Učitelia, rodičia.

Pozývame Vás na dvojdňový workshop, na ktorom sa dozviete, ako využiť skrytý potenciál sveta “vonku za dverami” na výchovu malých dizajnérov udržateľných vzťahov. Kurz je poňatý prakticky, predstaví konkrétne námety na aktivity s deťmi v záhrade a jej budovanie. Cieľom kurzu je naučiť vás naučiť deti zábavnou a interaktívnou formou čítať, interpretovať a spoluvytvárať prírodné systémy. Takáto forma zážitkového učenia – často v priamom kontakte s prírodou – je pre dieťa fascinujúca a motivujúca. Deti cez viaczmyslové a praktické skúsenosti dokážu obsiahnuť zložité princípy (ako napríklad empatia, spravodlivosť) a potom ich flexibilne použiť.

Takýto kurz sa uskutoční na Slovensku prvý krát a budú ho viesť skúsené lektorky Mgr. Adéla Hrubá a Mgr. Tereza Záleská z Českej Republiky. Každý účastník kurzu dostane manuál v češtine (http://childreninpermaculture.com/cz/) + inšpirácie pre prácu s ním a praktické karty s prvkami k plánovaniu záhrady + námety na aktivity s nimi. Kurz bude vedený v čestine.

Počet účastníkov je limitovaný: 20
Počet volných miest: 17

Ak máte o kurz záujem, vyplňte, túto krátku prihlášku (https://forms.gle/fBagbHFmyK5RGkmT7) , kde sa zisťujú kontakné údaje a vaše očakávania a skúsenosti, pre optimálne nastavenie kurzu na účastníkov.

Cena kurzu:
109 Eur (89 Eur pre členov organizácie Permakultúra SK)
V cene kurzu je lektorné, knižný manuál, praktické karty, nájom priestorov, organizačné náklady a občerstvenie. Stravu a ubytovanie si účastníci zabezpečujú sami. Možností stravovania je v okolí niekoľko.
Čiastku treba uhradiť do 20.5.2019 na transparentný účet organizácie Permakultúra SK (IBAN: SK6183300000002000892394). Do poznámky bankovej transakcie, prosím, uveďte svoje meno a mesto bydliska, aby sme vedeli identifikovať Vašu platbu.

Miesto konania:
V piatok 31.5.2019 sa kurz uskutoční v príjemných indoor a outdoor priestoroch Vodárenského múzea. V sobotu 1.6. sa kurz presunie do školskej záhrady vo Waldorfskej škole. Budete mať tak priestor zažiť si vzdelávanie detí v dvoch zhaujímavých záhradách.

Otázky?
Neváhajte sa nás opýtať, ak máte otázku. zuzana.ruskova8@gmail.com
+421 903 818 159

Komentáre